Výměna dat s využitím FTP a API služby


midocean nabízí různé služby jak využit naše produktová data ve Vašem e-shopu nebo jiném IT řešení.

Rozlišujeme následující služby
 • FTP služby: Nabízíme (xml) soubory obsahující údaje o produktech a skladových zásobách, které můžete načíst z našeho serveru FTP a použít je ve vlastních řešeních.
 • API služby: Pomocí této metody můžete načíst ceny produktů specifické pro zákazníka nebo můžete například také vytvořit objednávku do systému midocean přímo z Vašeho vlastního řešení. Používání služeb API vyžaduje technické know-how, ale je efektivnější pro větší společnosti

Poznámka: Mějte na paměti, že pro přístup k FTP nebo API službám musíte získat přístupy. Chcete-li je získat, obraťte se prosím na svého obchodního zástupce u midocean nebo požádejte o přístup k API pomocí kontaktního formuláře. Obdržíte přístupové kódy pro naše služby včetně příručky, jak je používat.


FTP služby

Po udělení přístupu k našemu FTP si budete moci stáhnout následující informace:


 • Informace o skladech: Pomocí tohoto XML můžete do svého systému nahrát aktuální stav zásob celého našeho sortimentu skladových produktů. Data jsou aktualizována každou hodinu.
 • Informace o produktech pro běžné a textilní zboží: pomocí tohoto XML můžete do svého systému nahrát všechny informace o produktech, které máme k dispozici v našem internetovém obchodě, včetně všech popisů produktů ve většině evropských jazycích: angličtině, němčině, španělštině, francouzštině, italštině, maďarštině, holandštině, polštině, portugalštině, rumunštině, ruštině a švédštině. Aktualizováno denně.
 • Informace o tisku pro běžné a textilní položky: pomocí tohoto XML můžete do svého systému nahrát všechny možnosti tisku, které jsou k dispozici pro produkty midocean: Všechny tiskové pozice, dostupné tiskové techniky na pozici, maximální velikosti tisku a maximální počet barev potisku. Aktualizováno denně.
 • Informace o produktech USB a příslušenství: na tomto XML najdete všechny informace o produktech naší úspěšné kolekce USB. Všechny tyto informace můžete importovat do své databáze, aby se zobrazily na Vašem webu.
 • Informace o cenách USB: tento XML je aktualizován každý týden a zobrazuje nejnovější ceny naší produktové řady USB. Tímto způsobem budete moci svým zákazníkům (po synchronizaci databáze s tímto souborem) ukázat co nejpřesnější a nejnižší možnou cenu našich USB produktů.

V tuto chvíli midocean nabízí soubory pouze ve formátu XML. Soubory CSV nebo Excel aktuálně nejsou k dispozici.


API služby

Pomocí těchto rozšířených webových služeb budete moci provádět následující akce:


 • Webová služba pro cenu tisků: tato webová služba poskytne XML obsahující ceny tisku pro vybranou tiskovou techniku a manipulační náklady pro každý kód. Cena bude shodná s cenou na midocean webu nebo s cenou, kterou Vám poskytne zákaznická péče.
 • Webová služba ceník: chcete-li mít aktualizované ceny v databázi, důrazně doporučujeme používat tuto webovou službu. Tato služba poskytuje XML, které obsahuje konkrétní cenu pro zákazníka za předmět (všechny slevy nebo podmínky, které máte nastavené, se projeví v tomto souboru).Cena bude shodná s cenou na midocean webu nebo s cenou, kterou Vám poskytne zákaznická péče.
 • Zadání objednávky: Tato webová služba Vám umožní zadávat objednávky do midocean, aniž byste museli používat internetový obchod nebo volat zákaznický servis. Webová služba obdrží vstupní soubor XML, který bude obsahovat všechny podrobnosti objednávky a vrátí potvrzení objednávky spolu s číslem objednávky a podrobnostmi o cenách. Tuto funkci můžete integrovat do svého ERP systému nebo přímo na svůj web, takže když zákazník zadá objednávku, je objednávka přenesena přímo do midocean.
 • Podrobnosti objednávky: Tato webová služba vrátí XML obsahující aktualizované podrobnosti pro všechny Vaše objednávky umístěné v našich midocean systémech.
 • Sledování objednávek: Tato webová služba vrátí XML obsahující aktualizované informace o sledování Vašich objednávek, včetně ID zasílatele a odkazu na sledování.

Poznámka: Mějte na paměti, že pro přístup k FTP nebo API službám musíte získat přístupy. Chcete-li je získat, obraťte se prosím na svého obchodního zástupce u midocean nebo požádejte o přístup k API pomocí kontaktního formuláře. Tento kontaktní formulář můžete použít také v případě, že máte další dotazy týkající se našich služeb FTP a API.